DSP– юридичні та детективні послуги
+38 044 539 47 07
24/7
КОМПАНІЯ DSP
поліграф безпека захист

Новини

vz3Вважається, що людина з народження наділена здібностями до брехні. Вміння маніпулювати очікуваннями оточуючих є ключовим навиком, необхідним для виживання. «Тюрми переповнені поганими брехунами. Хороші брехуни управляють фондами », – стверджує психолог Чарльз Форд, автор книги «Брехня! Брехня! Брехня!».
10 методів, які завзяті брехуни використовують для отримання максимальної користі зі своєї брехні, опублікувало видання PsychologyToday. Знаючи способи, якими користуються успішні брехуни, впізнати їх простіше простого. Однак підвищувати за допомогою цих методів власну кваліфікацію в брехні ми Вам все-таки не радимо. Мало хто з ваших колег вивчить ці ознаки напам’ять 🙂
1. Для брехні повинна бути вагома причина
Брехати якомога менше і тільки в тих випадках, коли від цього дійсно можна істотно виграти. «Патологічні брехуни не можуть вчасно зупинитися, і тому попадаються, – говорить Чарльз Форд. – Справжні експерти в галузі обману бережуть свої знаряддя для важливої справи».
2. Продумувати деталі
Успішні брехуни ніколи не чекають, поки опиняться під перехресним допитом, щоб почати придумувати свою історію. Проведене в 1990 році дослідження психолога Білла Фленегана показало, що ті брехуни, які спочатку продумують в подробицях свою історію, набагато більш успішні, ніж ті, хто цього не роблять.
3. Говорити правду
Найважче розпізнати ту брехню, яка насправді брехнею не є. Можна сказати правду таким чином, що у слухачів складеться хибне враження. Технічно, це не брехня, а спосіб ухилення від відповіді. Дослідження, проведене на прикладі патологічних брехунів, показало, що більш успішно домагаються своїх цілей ті з них, яким вдається ухилитися від додаткових питань і, відповідно, зайвих відповідей.
4. Знати свою жертву
Хороші брехуни володіють тим же даром, що і хороші співрозмовники: умінням «залізти» в чужу голову. Емпатія не тільки допомагає зрозуміти, що хоче почути візаві, але також допомагає не заходити надто далеко, коли у співрозмовника можуть виникнути підозри.
5. Чітко дотримуватися однієї версії
«Один з труднощів ефективної брехні в тому, що це – важка праця, – каже психолог Майкл Люїс. – Роблячи це, треба бути дуже послідовним ». Це означає, що всі деталі брехні повинні відскакувати від зубів. Деякі початківці брехуни навіть записують їх. Багато«проколюються» на тому, що видають суперечливу інформацію різним людям, а ті можуть потім зустрітися і звірити свідчення», – говорить доктор Джині Грем Скотт, автор книги «Правда про брехню».
6. Бути твердіше
«Коли я намагаюся викрити брехуна, я стежу за тим, наскільки він твердо наполягає на своїх словах, – говорить фахівець по допитах з відділу вбивств Лос-Анджелеської поліції сержант Джон Ярборо. – Якщо я звинувачую когось у брехні, а він уже не так наполягає на тому, що сказав щойно, – для мене це як червона ганчірка».
Одна з причин, через яку багато хто не вміє брехати, полягає в тому, що люди знаходять цей процес неприємним. Вони хочуть якомога швидше розправитися з цим і демонструють полегшення, якщо співрозмовник змінює тему. Це видає їх повністю. Умілі брехуни отримують задоволення від процесу. Кращі брехуни не виявляють жодних докорів сумління, бо вони їх не відчувають. Вони вміють брехати і насолоджуються такою можливістю.
7. Стежити за сигналами тіла
Стало загальновідомим, що коли люди брешуть, вони доторкаються до носа, запинаються і відводять очі. Страх і почуття провини часто відбиваються в міміці. Проте дослідження показують, що це не завжди так. Дослідження за 1999 рік показало, що вмілі брехуни прекрасно контролюють свої невербальні сигнали, такі як візуальні контакти з співрозмовником і жестикуляція.
8. Підвищити градус
Якщо жертва явно щось починає підозрювати, для умілих ошуканців – це сигнал до того, щоб підняти емоційне напруження. Кращі брехуни є природженими маніпуляторами. Як приклад можна навести знамениту сцену з фільму «Основний інстинкт», в якій героїня Шарон Стоун під час допиту як би ненароком демонструє всім свої форми. Вона намагається використовувати сексуальне або емоційне збудження поліцейських для відволікання уваги.
9. Контратака
Більшість з нас відчувають себе дискомфортно, коли нам доводиться говорити неправду. При цьому точно також ми відчуваємо себе і коли звинувачуємо у брехні інших. Брехуни можуть використовувати цей дискомфорт в свою користь. «Часто можна побачити, як політики на звинувачення відповідають агресією, – говорить Стен Уолтерс, автор книги «Правда про брехню: Як поводитися з обманом. Керівництво на кожен день». – По суті, вони таким чином відволікають критиків від проблеми. І можуть скористатися виграним часом, щоб мобілізувати свої ресурси».
10. Переговори
Навіть у разі провалу, брехунам часто вдається уникнути гіршого завдяки тому, що психологи називають переговорами. «Досвідчені брехуни завжди намагаються пом’якшити, полегшити або повністю позбутися почуття відповідальності за брехню, – пояснює психолог Мері ДеПальма. – Якщо знизити рівень відповідальності за почуття провини і лють, супутні викриттю, то підсумок ситуації для брехуна завжди буде набагато сприятливіші ».Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


ККОМАНДА DSP

ВОЛОДИМИР ВЕДМІДЬ

СЕО, адвокат, експерт-поліграфолог


ДМИТРІЙ ПОПОВ

Кандидат психологічних наук,
експерт з психодіагностики
та профайлінгу


ОЛЕКСАНДР МОРОЗ

Поліграфолог, правознавець,
депутат ВРУ 1 скликання


ІГОР ІЩУК

Провідний аналітик, спеціаліст
в галузі детективної діяльності